734 680 373
Facebook-Logo
Vyřešte své potřeby rychle a snadno.
Jednoduše si půjčte

Splácejte nájem a bydlete ve svém

Od pronájmu kvlastnictví - jak financovat vlastní bydlení bez hypotéky?

Co se v článku dozvíte:

Dnes se zaměříme na jedno z méně známých, ale užitečných řešení vlastního bydlení, které je dostupné pro i rodiny s nízkými příjmy nebo klienty kteří nemohou nyní získat hypotéku: bydlete ve svém a splácejte nájem.

Tento způsob nákupu nemovitosti přináší řadu výhod a otevírá dveře k novému bydlení pro ty z vás, kteří by jste si to jinak nemohli dovolit. Umožňuje rodinám získat vlastní domov a zároveň je finančně dostupný. Ve světě je známý jako „rent – to – own“, tedy "od pronájmu kvlastnictví".

Mooy

zdroj: mooy.cz

Výhody zpětného leasingu oproti klasickému hypotéčnímu úvěru

Zpětný leasing místo hypotéky? Splácet místo hypotéky nájem? Jde to.

Podívejme se spolu na výhody. Hypotéka je sice tradičním a zavedeným nástrojem pro financování nemovitostí, ale vysoké sazby (aktuálně cca 6%) a požadavek na množství vlastních financí (alespoň 20%) může být pro některé klienty překážkou. Řešení pomocí produktu „od pronájmu kvlastnictví“ se naopak ukazuje jako výhodná alternativa, která nabízí řadu přínosů oproti klasickému hypotečnímu úvěru. Oproti hypotéce stačí mít k dispozici pouze 5% vlastních zdrojů. Překážkou není ani optimalizované daňové přiznání u podnikatelů, zpětný leasing mohou získat bez problémů i občané s jinou národností.

Zpětný leasing jako řešení pro mladé rodiny

Zpětný leasing se stává stále oblíbenější alternativou pro mladé rodiny, které často čelí dočasně sníženým příjmovým možnostem (např. žena na mateřské dovolené). Klíčová výhoda zpětného leasingu je fakt, že neřeší aktuální příjmy rodiny, ale posuzuje jaké příjmy bude mít rodina v následujících letech, aby si mohla nemovitost odkoupit do svého vlastnictví.

Situace kdy zvolit zpětný leasing místo pronájmu

 • ze zaměstnání jste přešel na OSVČ a pro banku nemáte doložitelný příjem
 • jste zaměstnanec, ale nyní spříjmem nedosáhnete na hypotéku
 • podnikáte, vyděláváte dost, ale pro banku nejste bonitní klient
 • jste občan spříjmem ze zahraničí, který banky neumí posoudit
 • nemáte dost vlastních peněz: máte něco našetřeno ale pořád to není dost na získání hypotéky
 • potřebujete se srodinou přestěhovat do většího a nedosáhnete na hypotéku
 • jste investor nebo realitní makléři, kteří potřebují rychle a sminimem podkladů koupit další nemovitost
 • máte drobné zápisy vúvěrových registrech

Jak probíhá postup sjednání zpětného leasingu na koupi nemovitosti

A jak to vše funguje?Samotné vyřízení trvá rámcově 4 týdny.

Výběr nemovitosti:vyberete si nemovitost, kterou si chce koupit, ale nemáte na to aktuálně dostatek vlastních prostředků, nebo zkrátka nyní nemáte možnost vzít si hypotéku.

Posouzení žádosti:vaši situaci posoudíme a předáme na schválení investiční společnosti (je nutné doložení výpisu zregistrů a výpisů zúčtu)

Odhad nemovitosti: investiční společnost na své náklady zařídí odhad certifikovaným odhadcem. U koupě rodinného domu bude navíc vyhotovený i posudek technického stavu nemovitosti.

Proces koupě: investiční společnost spověřením vás jako klienta nemovitost koupí.

Podpis dokumentace:podepisujete nájemní smlouvu a smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Následně nemovitost splácíte ve formě garantovaného nájmu. Nájemní smlouva je až na 5 let.

Odkup nemovitosti:rámcově po 2-3 letech splácení nájmu žádáte o hypotéku a odkupuje si nemovitost do svého vlastnictví. S hypotékou vám rádi pomůžeme

Jaké jsou podmínky pro získání zpětného leasingu nemovitosti?

Pojďme se seznámit spodmínkami, které musíte splnit pro získání zpětného leasingu nemovitosti.

 • příjem: určitým způsobem je nutné vždy doložit příjem – většinou výpisy zúčtu, u podnikatelů daňové přiznání. Pokud nejste schopni nyí doložit příjem, je nutné okomentovat jak jste schopnisplácet nájem.
 • úvěrové registry: vždy je nutné doložit výpisy zúvěrových registrů (portál kolikmam.cz). Nesmíte mít aktuální exekuce nebo fatální zápisy vúvěrových registrech (zesplatněné úvěry, vymáhání apod.)
 • vlastní peníze: měli by jste mít vždy alespoň určitou část vlastních zdrojů. Minimum je 5%, ideální výše je 10% - 15%. Vždy záleží na konkrétní situaci žadatele. Náhradou může být např. druhá nemovitost do zástavy.

Vždy nám jde o to, aby jste si byli schopni nemovitost odkoupit ve výhledu 2-3 let do svého vlastnictví. Posuzujeme tedy vaši budoucí finanční situaci, zda-li budete schopen dosáhnout vbudoucnu na hypoteční úvěr. U podnikatelů se předpokládájí budoucí vyšší příjmy, u rodin sdětmi návrh jednoho zrodičů do zaměstnání (a tedy vyšší příjem) nebo např. vyčištění úvěrových registrů v čase.

>

Jaké jsou náklady spojené se zpětným leasingem nemovitosti?

Rozebereme si detailně náklady spojené svyřízením koupě nemovitosti.

S vyřízením úvěru jsou podobně jako s hypotékou spojené prvotní poplatky. Také zdebudete potřebovat část hodnoty nemovitosti v hotovosti. Je to alespoň5 %z hodnoty nemovitosti v hotovosti.Vstupní administrativní poplatekje 3% - 4% z ceny nemovitosti. Záleží zda-li se jedná o byt nebo dům. Jedná se o klasickou nákladovost, která se jen v případě hypotéky rozpočítává do splátek. Poplatek se nehradí dopředu, ale je přičten kbudoucí odkupní ceně.

Výše měsíčního nájmu se pohybuje se odvozuje od výše vlastních zdrojů klienta a délky nájmu. Všeobecně by jste spláceli nájem vrozmezí 0,6% - 0,7% zceny nemovitosti.

Je důležité zmínit, že jiné společnosti vpodstatě nenabízejí totožný produkt. Navíc jejich poplatky za vyřízení se pohybují vrozmezí 4% - 6% a výše nájmu většinou 1% - 1,2% měsíčně zkupní ceny nemovitosti.

Jaké jsou možnosti ukončení nájemního bydlení ve svém?

Jednou z možností je odkoupení nemovitosti na hypotéku. To vám umožní, aby nemovitost, kterou jste dříve měli v nájmu, přešla do vašeho vlastnictví pomocí hypotečního úvěru. Už vpočátku při koupi nemovitosti na leasing sklienty řeším jaké budou jejich příjmy vbudoucnu, aby si mohli vzít hypoteční úvěr. Klientům se získáním hypotéky v budoucnu samozřejmě pomáháme.

Druhou možností, která může být vhodná v některých případech, je prodej nemovitosti. Pokud zjistíte, že nemovitost už nepotřebujete, nebo se vám nevyplácí ji dále platit, můžete ji jednoduše prodat a získat z tohoto prodeje finanční prostředky. Prodej můžete realizovat buď vlastní inzercí nebo prostřednictvím realitního makléře.

Jak si můžete zažádat o tento typ úvěru na bydlení?

Velice jednoduše nás kontaktujte na této stránce se žádostí. Do 24 hodin se vám ozveme a detailně probereme vaši situaci.

Naším klíčovým partnerem pro toto financování je společnost Mooy (Mooy.cz) Patří do holdingu společnosti Broker Trust, a.s., který patří knejvětším broker poolům na českém trhu a poskytuje servis více než 3000 hypotečních poradců. Společnost je na trhu již 22 let, za loňský rok poskytla hypotéky vobjemu 36 MLD korun a má ve správě investiční aktiva vhodnotě 50 MLD korun. Navíc je pod dohledem a regulací ČNB.

Neodkládejte své sny o vlastním bydlení na později. Zavolejte minebo vypište kontaktní formulář a společně najdeme tu nejlepší cestu k financování vašeho nového domova!

Své bydlení můžete mít i BezBanky

Luboš Kolář

SEO hypotekabezbanky.cz a hypotekapropodnikatele.cz

+420 734 680 373

Potřebujete více informací?

Napište nám telefonní číslo a my vám zavoláme co nejrychleji to půjde.

Více informací
Odeslat