734 680 373
Facebook-Logo
Vyřešte své potřeby rychle a snadno.
Jednoduše si půjčte

Vyřešte své finance pomocí Zpětného leasingu

Máte problémy se splácením hypotéky a dalších úvěrů? Jak se lze snadno dostat z finančních problémů? Pronajměte si vlastní nemovitost a splácejte nájem. 

Jak funguje Zpětný leasing nemovitostí vám jednoduše ukážeme na příběhu našeho klienta, pana Jaroslava K. z Olomouce. Klient byl podnikatel, měl vlastní restauraci, které se relativně dobře dařilo. Vlivem nařízení Covid velmi podstatně klesl jeho příjem a rezervy, které klient měl se velmi rychle ztenčily a dostal se do prodlení se splácením jak podnikatelských úvěrů, tak i hypotečního úvěru na svůj rodinný dům. Rodina se velmi brzy dostala do vážných finančních potíží. Hrozilo zesplatnění hypotéky, nařízená exekuce a dražba nemovitosti.  Klient na naše doporučení využil Zpětný leasing nemovitosti. Nemovitost jsme od klienta odkoupili, na základě plné moci vyčíslili veškeré závazky, které byly do týdne od podání žádosti o úvěr zaplaceny. Klient v nemovitosti zůstal dále na základě nájemní smlouvy. Díky vyšší hodnotě nemovitosti klientovi zůstala i finanční rezerva. Klient přestal podnikat a našel si stálé zaměstnání. Po roce a půl se úvěrové registry CBCB obou klientů podařilo víceméně vyčistit a letos si nemovitost odkoupili zpět pomocí klasické hypotéky. Klientovi jsme zařídili refinancování z nebankovního úvěru na bankovní, hypoteční úvěr.

Mnoho klientů se samozřejmě snaží vše řešit např. refinancováním u banky, v drtivé většině ale banka jejich žádost o přeúvěrování zamítne z důvodů zápisů v bankovních registrech SOLUS a CBCB. Druhou variantou, kterou klienti zkoušejí, je nebankovní konsolidace, případně podnikatelský nebankovní úvěr. Vlivem situace na realitním trhu ale i nebankovní instituce (nejznámější jsou Acema, Aktivafin, Vitacredit) zpřísňují podmínky úvěrů.

Oproti nebankovnímu úvěru (kdy zůstáváte majitelem nemovitosti), získáte se Zpětným leasingem daleko větší finanční obnos. Druhou výhodou jsou daleko menší poplatky za vyřízení úvěru.

Pokud jste v situaci, kdy nestíháte platit své závazky řádně a včas, refinancování u banky bylo zamítnuto a nebankovní úvěr nelze získat, je pro vás Zpětný leasing (odkup nemovitosti) jediným správným a rychlým řešením. 

Klienti se mnohdy snaží oddálit prodej nemovitosti na poslední chvíli, neustále si půjčí další nebankovní krátkodobé půjčky. Z naší praxe víme, že většinou se stejně dostanou do situace, kdy musí nemovitost prodat v dražbě nebo exekuci. Nemovitost je prodána hluboko pod cenou exekutorem a klientovi v podstatě nezůstanou žádné finance z prodeje.

Navíc se klienti dostanou do registru dlužníků kvůli zesplatněné hypotéce.

Výhody zpětného leasingu nemovitosti:

U Zpětného leasingu (výkup s možností bydlení) nemovitost užíváte dále na základě garantované nájemní smlouvy. Výše nájmu se přizpůsobí vašim možnostem. Přímo s nájemní smlouvou podepisujete i budoucí kupní smlouvu, tedy máte garanci že nemovitost musí být prvně prodána vám za předem dohodnutých podmínek.

Zpětný leasing (odkup s nájmem) refinancuje vaše dluhy na bytě nebo domě plus další vaše půjčky a úvěry. Místo klasického úvěru tak splácíte nájem. 

Neodkládejte své rozhodnutí a řešte problémy včas. Kontaktujte nás a my a oddlužíme vaši nemovitost.

 

Tým HypotékaBezBanky & Hypotéka pro podnikatele

Najdete nás v Praze nebo Rychnově nad Kněžnou