734 680 373
Facebook-Logo
Vyřešte své potřeby rychle a snadno.
Jednoduše si půjčte

Zamítnutí hypotéky kvůli sázení

V tomto blogovém článku se podíváme více na problematiku získání hypotéky u klientů, kteří sází nebo jim byla hypotéka zamítnuta právě z důvodů sázení. Odpovím vám na nejčastější dotazy spojené s tímto tématem a zároveň vám přiblížím reálný příběh mého klienta.

Když se řekne sázení nebo gambling, mnozí si představí vzrušení, adrenalin a možná i chvilkový pocit bohatství. Jenže pro banky může být váš účet u sázkové kanceláře rudou vlajkou. Proč? Protože finanční stabilita a gambling nejdou moc dohromady.

V bankovním světě je důvěryhodnost jako dobré víno – čím starší, tím lepší. Pokud jsou na vašem běžném účtu patrné pravidelné platby na účet sázkařských společností a k tomu navíc  nevysvětlitelné výkyvy na účtu, banka Vás může považovat za rizikového klienta. Hypotéka a sázení set tím pádem příliš neslučují.

sazeni

zdroj: Zpráva o hazardním hraní v České republice 2023

Gambling a hypotéka – reálný příběh našeho klienta

Pokud máte za sebou období, kdy jste sázení nezvládali, buďte na to připraveni a vymyslete si přesvědčivý příběh o tom, jak jste své návyky změnili.

V roce 2023 mě oslovil klient, který potřeboval konsolidovat své závazky. V minulosti sice byla finanční situace klienta velmi pozitivní, po čase se mu sázení vymklo kontrole a klient skončil v kolotoči úvěrů a mikropůjček, které už reálně ohrožovaly finanční situaci celé rodiny. Chtěl tedy situaci řešit konsolidací, ale u několika bank byl odmítnut právě z důvodů své sázkařské minulosti. Vyřizování konsolidace se nám díky tomu protáhlo skoro na čtyři měsíce. Počkali jsme dva měsíce, aby na bankovních výpisech nebyly vidět podezřelé finanční transakce, vše jsme vysvětlili úvěrářce a zároveň doložili, že klient se dobrovolně nechal zapsat do rejstříku vyloučených osob z účasti na hazardních hrách. Klientovi splátky jsme pak díky   naší Americké hypotéce snížili o polovinu.

zamítnutí hypotéky kvůli sázení

Existuje nějaký způsob, jak se vyhnout zamítnutí hypotéky kvůli sázení?

Ano, téměř každé negativní situaci se dá předejít. V tomto případě se předem dobře informujete o podmínkách hypoték a zejména se zodpovědně chovejte v oblasti osobních financí. Ideálně využijte služeb hypotečního poradce, který už danou problematiku řešil a ví jakou banku zvolit. Mnohdy je vyřízení komplikované hypotéky o osobních kontaktech poradce v jednotlivých bankách. Důležité je také udržovat pozitivní finanční historii a minimalizovat výskyt rizikových prvků, jako je sázení.

  • pokud si hazardní hry nechcete odpustit, založte si samostatný účet, který bude oddělen od vašich hlavních financí
  • pokuste se od sázení distancovat: alespoň do té doby, než bude vaše žádost o hypotéku zpracována. Většina bank vyžaduje doložení minimálně tří  posledních výpisů z účtu (některé i půlroční bankovní historii). 
  • stanovte si pevný rozpočet pro gambling. A nebojte se ho snižovat.
  • transparentnost: buďte upřímní k sobě a i k vašemu finančnímu poradci. Pokud gambling tvoří část vašeho života, je důležité o tom otevřeně mluvit a předložit plán řízení vašich financí.
  • své sázky mějte pevně ve svých rukou. Udržujte gambling v mezích, které neohrozí vaši finanční stabilitu a nezanechají stopu na vašem bankovním výpisu.

Jak tedy mohu hypotéku získat:

Ačkoliv vám banka hypotéku zamítla a nebo potřebujete řešit úvěr, nic není ztraceno. Řešení je hned několik:

A) bankovní hypotéka - pokud vhodně zvolíte banku, šance na získání hypotéky se zvýší. Kontaktujte nás na čísle 734 680 373 nebo emailem info@hypotekabezbanky.cz a my vám pomůžeme nejen s výběrem ideální banky.

B) náš produkt Vlastní bydlení bez hypotéky: dokážeme financovat koupi nemovitosti formou nájmu. Řešení se podobá hypotéce, pouze místo splátky úvěru platíte dočasně splátku nájmu. Po určité době, až nebude hrozit riziko zamítnutí hypotéky, si nemovitost odkoupíte do svého vlastnictví. Žádost a podrobné informace najde na našich stránkách Vlastní bydlení bez hypotéky:

C) Americká nebankovní hypotéka - umožní bez zbytečných komplikací financovat koupi nemovitosti nebo konsolidaci závazků

D) půjčka od soukromého investora - máme kontakty na řadu soukromých spolehlivých a seriózních investorů, kteří mohou dočasně vyřešit vaši situaci

Klienti se často ptají:

Rejstřík vyloučených osob z účasti na hazardní hře?

Tento rejstřík je veden Ministerstvem financí. Dobrovolně se do tohoto rejstříku můžete zapsat na základě vlastní žádosti. Výpis z rejstříku Vám může pomoci získat hypoteční úvěr.

Proč banky zamítají žádosti o hypotéku kvůli sázení?

Banky mají povinnost chránit akcionáře a minimalizovat tak riziko úvěrového selhání. Sázení může být vnímáno jako příznak nezodpovědného finančního chování, což je důvod, proč banky mohou odmítnout žádost o hypotéku.

Může banka zamítnout mou žádost o hypotéku kvůli sázení, pokud sázím pouze občas?

Ano, banka může zamítnout žádost o hypotéku kvůli sázení, i když sázíte pouze občas. Je možné, že banka vnímá jakékoliv sázení jako rizikové chování, které by mohlo ohrozit vaši schopnost splácet půjčku. Nicméně je rozdíl, pokud dvakrát měsíčně vsadíte např. Sportku za 200 Kč nebo naopak budete posílat platby v řádu tisíců korun na účty např. Tipsport, Fortuna apod.

Jaké jsou alternativy pro získání financování nemovitosti, pokud mi byla zamítnuta hypotéka kvůli sázení?

Pokud vám byla zamítnuta hypotéka kvůli sázení, můžete zkusit zažádat u jiné, vhodnější banky (viz případ našeho klienta) nebo zkusit jiné možnosti financování. Pokud řešíte konsolidaci úvěrů, dobrou volbou může být nebankovní refinancování a konsolidace. Pokud potřebuje financovat pořízení nemovitosti, můžete využít našeho nemovitosti na splátky formou nájmu.

Zamítnutí půjčky kvůli sázení – má na to banka právo?

Ano, banka má právo zamítnout žádost o hypotéku kvůli sázení, pokud je přesvědčena, že je to v jejich vlastním zájmu, ochránit své klienty a minimalizovat riziko úvěrového selhání. Tento postup je navíc doporučován Českou národní bankou.

Jaké jsou možnosti odvolání zamítnutí hypotéky kvůli sázení?

Pokud byla vaše žádost o hypotéku zamítnuta kvůli sázení, můžete se pokusit podat odvolání. Nejlepším způsobem je komunikace s bankou a předložení dalších důkazů o vaší finanční stabilitě a schopnosti splácet. Můžete doložit např. zrušení klientských účtů u sázkařských společností. Buďte ale připraveni na to, že schvalovatel bude na svém stanovisku trvat. Většinou je vhodnější, poradit se (např. s námi !) chvíli vyčkat a následně zkusit jinou banku nebo jinou formu financování.

Je možné žádat o hypotéku, pokud jsem měl v minulosti problémy se sázením?

Vždy je vhodné řešit konkrétní s hypotečním poradcem. Možnost žádosti o hypotéku po předešlých problémech se sázením závisí na konkrétních podmínkách banky. Některé banky mohou mít přísnější politiku vůči žadatelům s problematickými sázkovými návyky, zatímco jiné mohou být ochotné posoudit žádost individuálně. Jak bylo řečeno výše, dokážeme vám poradit i v těchto situacích. Kontaktní formulář naleznete na konci tohoto článku.

Jak vidíte, hraní hazardních her nebo kurzové sázky mohou ohrozit získání vaší hypotéky, půjčky nebo konsolidace. Pokud jste se ocitli v této situaci, díky mým zkušenostem jsem schopen pomoci i Vám. Stačí vyplnit kontaktní formulář "Potřebuji více informací" nebo mi zavolat: +420 734 680 373

 Luboš Kolář, CEO HypotékaBezBanky

12 let v oboru hypotéky, nebankovní úvěry a investice

 

Potřebujete více informací?

Napište nám telefonní číslo a my vám zavoláme co nejrychleji to půjde.

Více informací
Odeslat