734 680 373
Facebook-Logo
Vyřešte své potřeby rychle a snadno.
Jednoduše si půjčte

Výhody zpětného leasingu

Potřebujete rychle a snadno větší obnos na splacení svých úvěrů a půjček? Přemýšlíte, že jediné co vám pomůže je prodej nemovitosti? Nechce se vám ale stěhovat a platit drahý nájem? 

Pojďme se podívat, jak Zpětný leasing v této situaci pomůže právě vám. Pomocí něj splatíte veškeré své závazky, dočasně budete ve své nemovitosti v nájmu jako podnájemník a později si svou nemovitosti koupíte zpět pomocí klasické bankovní hypotéky.

Co je zpětný leasing nemovitosti (rychlé oddlužení nemovitosti)

 Zpětný leasing je jedinečná příležitost pro vás, jak rychle oddlužit svou nemovitost a zároveň o ni nepřijít v dražbě nebo exekuci. Investiční firma od vás dočasně na předem dohodnutou dobu odkoupí vaši nemovitost. Z odkupní ceny se vyplatí veškeré vaše závazky a nehrozí tak exekuce nebo dražba nemovitosti.. Nadále bydlíte jak jste zvyklí, pouze místo hypotéky a splátky úvěrů budete platit nájem. V nájemní smlouvě máte zároveň smluvní závazek, že si svou nemovitost můžete kdykoliv odkoupit zpět za smluvně danou cenou. Máte tedy garantováno bydlení ve své vlastní nemovitosti s možností odkupu zpět.

4 důvody kdy může služba Zpětný leasing pomoci konkrétně i vám:

EXEKUCE - exekutor má vždy zájem co nejdříve zpeněžit vaši nemovitost. Blokací na katastru jste znevýhodněni nakládat se svou nemovitostí a samotná dražba nemovitosti  je vždy výhodná pouze pro vašeho věřitele, exekutora, ale nikoliv pro vás. Zpětným leasingem máte šanci předejít dražbě, minimalizovat náklady vymáhání a naopak možnost efektivně splatit své závazky

VYSOKÉ SPLÁTKY HYPOTÉKY A DALŠÍCH ZÁVAZKŮ - pokud nyní splácíte více závazků a to pravděpodobně se zpožděním, s velkou pravděpodobností dojde dříve nebo později ke zesplatnění jednoho z úvěrů. Je to začátek dluhové spirály, která končí z 95% nuceným prodejem nemovitosti v dražbě. Pomocí Zpětného leasingu za vás uhradíme veškeré vaše závazky, které budete platit jednou bezpečnou splátkou v podobě nájmu. Jak lze řešit vysoké splátky závazků najdete i v tomto článku.

DLUHY A PŮJČKY Z PODNIKÁNÍ - jste podnikatel nebo majitel firmy. Víte, že vám hrozí případné problémy se splácením závazků, úvěrů, povinné platby OSSZ, VZP a FÚ. Neustálý stres, starosti o včasné platby vás zatěžují. Se zpětným leasingem budete ve své nemovitosti nadále bydlet beze strachu, že o ni přijdete. Exekuce nemovitosti je samozřejmě i  ztráta reputačního rizika u rodiny a vašich blízkých.

RYCHLOST ŘEŠENÍ - oproti prodeji nemovitosti nabízí zpětný leasing daleko rychlejší řešení. Nemovitost je odkoupena investorem ihned. Vaše závazky vyplatíme v podstatě během týdne od podání žádosti o úvěr. Při podpisu je možné získat hotovostní zálohu až 100 000 Kč

 Leasing nemovitosti

7 výhod zpětného leasingu nemovitostí

 • rychlá a snadná cesta z vašich finančních problémů
 • zástavní právo banky nebo exekutora není překážka
 • nemovitost i nadále užíváte ve formě nájemního bydlení
 • po dobu 1 roku platíte dopředu dohodnuté garantované nájemné
 • smluvně garantované předkupní právo pro vás
 • nemovitost si kdykoliv můžete odkoupit zpět za předem smluvně dohodnutou cenu
 • neplatíte dopředu žádné poplatky za vyřízení ani právní náklady

Na co si dát pozor u zpětného leasingu nemovitostí

Podvodníci: poslední dobou se na finančním trhu objevila velká spousta společností, které chtějí pouze jednorázově vydělat na finančních problémech klientů, respektive je rychle připravit o jejich nemovitost. Vždy slibují jednoduché a rychlé řešení - ze zkušeností víme, že ve smluvní dokumentaci jsou jiné údaje a částky než byly dohodnuty, podpisy se často odehrávají pozdě večer nebo naopak narychlo přes den, aby klient neměl čas a prostor si vše zkontrolovat. Jak se chovají někteří nebankovní zprostředkovatelé a čeho se vyvarovat najdete v našem článku zde.

Setkali jsme se s případem, kdy klient podpis potvrdil převzetí hotovostní zálohy 200.000 Kč, která mu ale nakonec vůbec nebyla vyplacena. Konkrétně se jednalo o známou ostravskou společnost zajišťují zpětné leasingy nemovitostí.

Stav nemovitosti: nemovitost samozřejmě musí být v dobrém technickém stavu. U rodinných domů je to celkový technický stav, způsob vytápění a stáří nemovitosti, dále i velikost pozemku, oplocení, stav zahrady apod. U bytů je to stav původní vs. zrekonstruovaný. Vliv má samozřejmě i lokace nemovitosti, dostupnost MHD, občasné vybavenosti apod. Nemovitost se samozřejmě musí nacházet na území ČR.

Pro zpětný leasing nejsou vhodné podnikatelské prostory (např. prodejny, dílny, sklady) nebo rekreační chaty bez čísla popisného. 

Zpětný leasing u Hypotéky bez banky

 • Žádost: vyplňte nám krátkou žádost o Zpětný leasing
 • Analýza: ihned vám zavoláme a detailně probereme vaši situaci a předběžně posoudíme reálnost financování
 • Řešení: během 2 dnů vás budeme kontaktovat s konkrétním návrhem a časovým postupem. 
 • Podklady: budeme od vás požadovat doklady totožnosti, podklady k závazkům, které je třeba vyplatit, dále aktuální fotky nemovitosti.
 • Popis kupní a nájemní smlouvy: během krátké doby následuje podpis smluvní dokumentace, tedy kupní smlouvy a nájemní smlouvy
 • Vyplacení závazků: po podpisu následuje vyplacení všech vašich dluhů a závazků
 • Odkup zpět: kdykoliv během trvání nájemní smlouvy si můžete nemovitost odkoupit zpět

Kdy není možné realizovat Zpětný leasing nemovitosti

Leasing nemovitostí lze všeobecně realizovat, pokud výše úvěru (odkupu) je maximálně 70% - 75% z hodnoty nemovitosti). Pokud jsou závazky nad tuto úroveň, není možnost poskytnout zpětný leasing. Zhoršilo by to možnost nájemce odkoupit si nemovitost zpět na klasickou bankovní hypotéku. V těchto případech klientům doporučujeme Odkup nemovitosti.

Každý se občas dostane do finanční tísně, ale vy máte tu moc toto změnit. Stačí se odvážit a udělat první krok. Klikněte na 'žádost o úvěr' a dejte svému životu nový směr. Zvládnete to!

Chcete vaši situaci probrat raději osobně? Zavolejte mi a domluvíme se na schůzce u mě v kanceláři, nebo u vás v pohodlí domova.

Luboš Kolář

+420 734 680 373

CEO HypotékaBezBanky